üldine sekretsioonisüsteem (ingl. General secretory system)
Valke periplasmasse toimetav sekretsioonisüsteem bakteritel.
Valke periplasmasse toimetav sekretsioonisüsteem bakteritel.
Bakteriofaagi vahendusel toimuv rekombinatsioon bakteritel, kus doonorrakust retsipienti võidakse üle kanda suvaline bakterigeen. Vt. spetsialiseeritud transduktsioon.
Tingimus, kus heterosügoodid on eelistatud (mingi mõõdetava näitaja suhtes), võrreldes mõlema homosügoodiga.
Plasmiidide ülekannet määravad geenid e. tra-geenid.
DNA konjugatsioonilise ülekande alguspunkt.
Viiruste mittekodeeriv ala, mis sisaldab viiruse replikatsiooni alguspunkti ja transkriptsiooni regulatsiooniks vajalikke promootoreid ning cis-toimelisi regulatoorseid elemente.
Transkriptsiooniühiku järjestus, mis eelneb (lokaliseerub 5´) transkriptsiooni algussaidile. DNA nukleotiidipaar, mis vastab RNA-transkripti 5´-otsale, märgitakse kui +1. Järgnev nukleotiidipaar on –1. Kõik eelnevad miinusnukleotiidijärjestused on… Read More »ülesvoolujärjestus (ingl. Upstream sequence)
Drosophila ebanormaalne emane, kes on tavaliselt steriilne ning tema rakud sisaldavad liigset X-kromosoomi, võrreldes autosoomidega (nt. XXX AA).
Mutatsioonid, mis muudavad repressori induktoriga seondumise saiti. Sel puhul on induktsiooniks vaja kõrgemas kontsentratsioonis induktorit.
DNA-piirkonnad, mis on ülimalt tundlikud endonukleaaside toime suhtes.
Kiirgusspekter (lainepikkustel 1–350 nm) ioniseeriva kiirguse ja nähtava valguse vahel. UV-absorptsioon DNA-s on üherakulistele organismidele ja hulkraksete organismide epidermiserakkudele tugevalt mutageense toimega.