binomiaalne jaotus e. jaotumus (ingl. Binomial expansion)
Eksponentsiaalse kordistumise avaldis pluss- (+) või miinus- (–)märgiga ühendatavast kahest tunnusest, näiteks (a + b)n.
Eksponentsiaalse kordistumise avaldis pluss- (+) või miinus- (–)märgiga ühendatavast kahest tunnusest, näiteks (a + b)n.
Termin, millega väljendatakse võimaluste arvu kahe tulemi saamiseks katsetes, kus vaid kaks tulemit ongi võimalikud.
Sagedused, mis seostuvad katsetulemustega, kus tulemina saab moodustuda vaid kaks võimalikku tunnust. Näiteks kulli ja kirja saamise sagedus mündi viskamisel.
Bakterite perifeerses metabolismis osalevate ainete lagundamist määravad plasmiidid. Näiteks on pseudomonaadidel plasmiidid, mis määravad fenoolsete ühendite (PHE-plasmiid fenooli, TOL-plasmiid m-toluaadi, NAH-plasmiid naftaleeni, SAL-plasmiid salitsülaadi jt.),… Read More »biodegradatsiooniplasmiidid (ingl. Biodegradative plasmids)
Bioloogiliste, sh. geenitehnoloogiliste katsete korraldamisel või tagajärjel tekkivate eetilisete probleemidega tegelev uurimissuund.
Geneetilise ja muu bioloogilise informatsiooni talletamine ja uurimine, kasutades arvutit ja statistilisi meetodeid.
Mikroorganismide agregaadid, kus rakud on adhesiooniliselt asetunud enda poolt moodustatud rakuvälisesse polümeersesse maatriksisse (DNA, valgud, polüsahhariidid).
Organismid on evolutsiooniliselt kohastunud ööpäevarütmi ning aastaaegade vaheldumisega sisemiste regulatsioonimehhanismide abil.
Statistiliste meetodite kasutamine bioloogiliste mõõtandmete uurimisel.
Bioloogiline oht. Laborites jaotuvad ohunõuded tasemetele P1–P4.
Bioloogiliselt määratud rütmid (nt. ööpäevarütm).
Bioloogiline tehnoloogia, mis kattub valdavas osas rakendusgeneetikaga.
Kahesoolisus, suguline orientatsioon nii oma kui ka vastassoost indiviidide suunas.
Biseksuaalsusgeeniks on näiteks äädikakärbse geen dsx, mille transkripti alternatiivse splaissinguga TRA-valgu kaasabil määratakse organismi sugu, nii emas- kui ka isassugu.
Sünapseerunud või assotsieerunud homoloogsete kromosoomide paar, mis on läbinud DNA duplikatsiooni (replikatsiooni), et moodustada meioosis grupp neljast kromatiidist.