metaansulfonaadid (ingl. Methansulfonates)
Supermutageenid, näiteks metüül- (MMS) ja etüül-metaansulfonaadid (EMS). EMS etüleerib N-aluseid 7-N ja 6-O positsioonides.
Supermutageenid, näiteks metüül- (MMS) ja etüül-metaansulfonaadid (EMS). EMS etüleerib N-aluseid 7-N ja 6-O positsioonides.
Elusraku kõigi keemiliste protsesside kogum, mille käigus toodetakse (muudetakse) ja kasutatakse energiat.
Genoomiseoseline metabolismi uurimine.
Mittejagunev rakk, kus toimub ainevahetus ja muu elutegevus.
Raku jagunemise faas, kus kromosoomid kogunevad ekvatoriaalplaadile (metafaasiplaadile) ja on tänu kondenseerumisele eristatavad ka valgusmikroskoobis. Järgneb profaasile ning eelneb anafaasile ja telofaasile.
DNA sekveneerimine ökosüsteemide tasemel.
Perekond tsüsteiinirikkaid madalmolekulaarseid valke, metallide sidujad.
Primaarsest kasvajakoldest organismi teistesse, algul mittetabandunud organitesse migreerunud kasvajarakud, mis võivad anda sekundaarseid kasvajaid.
Kromosoom, milles tsentromeer on umbes kromosoomi keskel ning kus kaks kromosoomi õlga on pea ühepikkused. Inimesel on nendeks 1., 3., 16., 19. ja 20. kromosoom.
Looduslik fenotüüp, mida kasutatakse standardina.
Looduses enimlevinud alleel.
Vt. metüülimine e. metülatsioon.
Hüpermutatsioonide tekkemehhanism.
Modifitseeritud nukleotiid, mis paardub nii C- kui T- nukleotiididega, kuid DNA replikatsiooni käigus lülitab DNA polümeraas vastasahelasse vaid T, mistõttu tekib mutatsioon.
Kohe elongatsiooni alguses pre-mRNA 5´-otsa tagurpidi 5´-5´-fosfaatsidemega lisatav 7-metüülguanosiin.
Metüülgrupi (-CH3) lisamine ühele või rohkemale nukleiinhappe nukleotiidile. Tavaliselt lülitub lämmastikaluste modifikatsioonil lisametüülgrupp tsütosiinile (moodustub metüültsütosiin e. MC), millega kaasneb DNA või RNA vastava piirkonna… Read More »metüülimine (DNA ja RNA) e. metülatsioon (ingl. Methylation of DNA and RNA)