Heterosügoot, kes sisaldab kahte mutatsiooni trans-konfiguratsioonis kahes erinevas geenis. Näiteks a b+ / a+ b.
Arhiiv: Lexicon
Vt. tõukeasend.
Sel puhul võivad mRNA erinevad segmendid olla transkribeeritud DNA erinevatelt piirkondadelt, üksteisest sõltumatult. Erinevate transkriptide eksonid viiakse kokku intronite interaktsioonide tulemusel.
Trans-heterosügootide konstrueerimine ja analüüs. Kaks mutatsiooni on samas geenis, kui trans-heterosügootidel on mutantne fenotüüp, ja erinevates, kui neil pole mutantset fenotüüpi.
Mõiste kirjeldab difundeeruvaid aineid, mis toimivad rakus ruumiliselt eraldatud üksustes.
Transduktsioonil moodustunud rekombinant.
Bakteriofaagi vahendusel toimuv geneetiline rekombinatsioon bakteritel. Abortiivsel transduktsioonil siseneb faagi DNA rakku, kuid ei replitseeru seal. Üldisel transduktsioonil võidakse faagi abil retsipientbakterisse üle kanda suvalist bakterigeeni. Spetsialiseeritud transduktsioonil on bakteri DNA ülekanne mõõduka faagi kaasabil piiratud vaid ühe kindla bakterikromosoomi saidiga (faagi integratsioonikohaga).
Faagi partikkel, mis sisaldab peremeesraku DNA-d.
1. Eukarüootse raku poolt DNA vastuvõtt ja uute geneetiliste markerite moodustumine pärast sisenenud DNA integreerumist raku genoomi. 2. Bakterite transformatsioon viirusnukleiinhappega ning uute viirusosakeste (faagide) moodustumine.
Transformatsioonil moodustunud rekombinant.
Organismi geneetiline muutumine võõr-DNA rakku sisenemise tagajärjel.
Koekultuuris kasvava eukarüootse rakukultuuri konversioon rakkude kontrollimatu piiramatu kasvu olekusse (sarnaselt vähkkasvajate kasvuga organismis).
Sugu määrava arengutee tra-geenid.
TRA-valk XX-embrüotes, mis määrab alternatiivse splaissingu toimumise.
Organismivõõras või muudetud geen, mida on võimalik viia või mis on viidud teise organismi.
Võimalused konstrueerida ebanormaalsete omadustega järglasi (monstrumeid). Näiteks sinised tomatid või helenduvad kalad ja imetajad.
Organismid, kelle genoomi on molekulaarsete meetoditega viidud võõr-DNA.
Mõiste, millega tähistatakse organisme, kes on muudetud nendesse võõr-DNA-molekulide sisseviimisega.
F2- (või hilisemas) põlvkonnas indiviidide esinemine, kellel on vaadeldav tunnus välja arenenud palju ekstreemsemalt kui vanempõlvkonnas.
Mutatsioon, mis põhjustatakse DNA- või RNA-molekulis puriini asendumisel teise puriiniga või pürimidiini asendumisel teise pürimidiiniga.