Sündmuse toimumise oodatav sagedus. Sõltumatute sündmuste tõenäosuse leidmiseks üksiksündmuste tõenäosused korrutatakse, sõltuvate (üksteist välistavate) sündmuste puhul aga tõenäosused liidetakse.
Arhiiv: Lexicon
Tõenäosussuhte logaritm ahelduse hindamiseks uuritava sugupuu andmetel. Tõenäosussuhe arvutatakse vaadeldava rekombinatsioonitulemuste alusel eeldatava ahelduse tõenäosuse suhtena sõltumatu rekombinatsiooni tõenäosusse. Saadud suhtest võetakse kümnendlogaritm.
Mürgised ühendid, mida toodavad elusorganismi rakud, et hoiatada teisi ja kaitsta ennast. Eristatakse tsüanotoksiine, bakteriotsiine, hemotoksiine, neurotoksiine, tsütotoksiine ja mükotoksiine, mis toimivad ka kõrgematesse organismidesse.
Taime õisiku reproduktiivorganid, mis kannavad õistaimede anteriide, kus paiknevad mikrosporangiumid spooridega ja arenevad tolmuteri sisaldavad spermiumid.
Piirkond tolmukas, kus meioosil moodustuvad spoori eellasrakkudest mikrospoorid.
Tingimused, kus kaksikheterosügoodid on omandanud kaks aheldunud mutatsiooni ühelt vanemalt ja vastavad metsiktüüpi alleelid teiselt vanemalt. Näiteks a b / a b x + + / + + = a b / + +. Vt. tõukeasend.
Kaksikheterosügoodid, kus alleelid on tõmbeasendis. Vt. tõukeasend.
Vt. DNA tömbid otsad.
Looduslike liikide adaptiivne mehhanism keskkonna antropogeensete muutuste suhtes. Näiteks liblikate tiivavärvuse muutumine tumedaks saastunud keskkonnaga kohastumisel – et mitte taustalt välja paista.
Ensüüm, mis muudab (tõstab või alandab) DNA superspiralisatsiooni taset. Vt. DNA-topoisomeraas I; DNA-topoisomeraas II.
Evolutsioonilise puu võimalikud erikujud.
Diferentseerumata embrüorakk, mis on võimeline andma aluse kõigile areneva organismi rakkudele. Näiteks areneva embrüo 4-rakustaadiumis olevad rakud on pärast isoleerimist ja transplanteerimist teise embrüo rakkude hulka võimelised andma aluse uuele normaalselt funktsioneerivale embrüole.
Kombinatsioon, kus kaksikheterosügoot on saanud mutantse alleeli ja metsiktüüpi alleeli mõlemalt vanemalt. Näiteks a + / a + x + b / + b vanemad moodustavad kombinatsiooni a + / + b. Vt. tõmbeasend.
Kaksikheterosügoodid, kus alleelid on tõukeasendis. Vt. tõmbeasend.