Viiruste ebaliigid. Rõhuv enamus RNA-viiruse genoome on mutantsed: viirus eksisteerib järjestuselt ja funktsioonidelt erinevate genoomide kogumina.
Arhiiv: Lexicon
Ühe (mõne geeni) määratud diskreetsed alternatiivsed tunnused.
Mõõdetavate tunnuste (pikkus, kaal, värvusintensiivsus jms.) pärandumine, mis sõltuvad paljude geenide kumulatiivsest (summeeruvast) toimest ja keskkonnatingimuste mõjust.
qPCR (ka kineetiline PCR) viiakse läbi analoogselt tavalise PCR-ga, kuid sünteesitud DNA hulk kvantifitseeritakse geeni koopiaarvuna või normaliseerides geeni koopiaarvu raku unikaalse geeni koopiate suhtarvule, samuti geeni aktiivsuse määramisel mRNA hulga kvantifitseerimiseks temal pöördtranskriptaasiga de novo sünteesitud cDNA alusel. Kvantifitseerimiseks, kasutades fluorestseeruvaid värvaineid (fluorofoore).
Kaks või rohkem geeni lookust, mis mõjutavad mingit kindlat kvantitatiivset tunnust.
Vt. kvantitatiivne pärilikkus.
Bakterite piisav arvukus, mis on vajalik teatud geenide ja geneetiliste protsesside aktiveerumiseks. Vt. kvoorumitundlikkus.
Signaaliülekande mehhanism, mis võimaldab bakteritel enda poolt sünteesitavate ja eritatavate keemiliste signaalidega eristada olukorda, kus nende piisav arvukus e. kvoorum on limiteerivaks tingimuseks teatud geenide ja geneetiliste protsesside aktivatsioonil. Bakteritel üksteise informeerimine enda olemasolust.
Vt. autoinduktorid.