Indeks, mis seostub katsetulemuste sagedusjaotusega, näidates katsetulemuste statistilist tõesust (df = objektide arv – 1).
Arhiiv: Lexicon
Lahustuvad valgud, mis tunnevad ära mRNA terminaatorkoodonid ja lõpetavad nendega koostoimes translatsiooni, s.t. valk vabaneb mRNA-ribosoom-kompleksist.
Geen, mis kontrollib Drosophila´l keha külgmiste segmentide moodustumist.
Katkendlikes geenides sisalduvad järjestused, intronid.
Metoodika, mida kasutatakse väga suurte DNA-molekulide eraldamiseks, kus poolvedelas geelis muudetakse pulseerivalt elektrivoolu suunda.
Ainevahetuse vaheprodukt (intermediaat).
DNA-järjestus, mis pidurdab või lülitab välja kõrvaloleva geeni avaldumise.
RNA-valgukompleksid, mis on splaissosoomide osaks.
Väikesed RNA-molekulid, mis asuvad eukarüootse raku tuumas ning millest enamik on splaissosoomide osaks.
DNA järjestusvariandid, mis ei muuda valkude aminohappelist järjestust.
Mitteavalduvad geenid (lookused). Pseudogeenid.
Nõrgestatud või surmatud haigustekitaja antigeense materjali (vaktsiini) manustamine, et saavutada immuunreaktsioon ja kaitse (antikehad) sama haigustekitaja vastu.
Üksnes taimerakkudes olevad membraaniga ümbritsetud põisjad struktuurid. Aitavad tagada taimerakus kõrget siserõhku, sisaldavad peale lahustuvate soolade ka sahhariide, toksilisi jääkprodukte ja pigmente (annavad taime õitele värvuse).
DNA reparatsiooniprotsess, mis parandab aluspaaride paardumist seal, kus aluspaarid pole vesiniksidemetega ühendatud.
Valkudel on neli organisatsioonitaset. Primaarstruktuuriks on aminohapete järjestus, sekundaarstruktuur tekib aminohappeliste piirkondade ruumilisel interaktsioonil, kolmemõõtmeline tertsiaarstruktuur moodustub polüpeptiidahela voltumisel ja kvaternaarstruktuur erinevate polüpeptiidahelate assotsieerumisel funktsioneerivaks valguks.
Roheliste taimede fotosünteesil osalevate ensüümigeenide aktivatsioon. Vt. ribuloos-1,5-bifosfaadi karboksülaas/oksügenaas.
Vt. selektsioon.
Mingi juhuslikult valitud osa populatsioonist, mis kirjeldab kogu populatsiooni.
Annab populatsiooni tüüpilise keskmise väärtuse.
Vt. modaalklass.