Homosügootsete vanemate või vanempõlvkonna sümbol. P-põlvkond.
Arhiiv: Lexicon
Pärmseente a-paardumistüübi rakkudes ülesvoolu asuv regulatoorne järjestusala, mis seotakse regulaatorvalguga ja millega aktiveeritakse a-spetsiifiliste geenide transkriptsioon.
Drosophila transposoonne element, mis põhjustab aktiveerumisel hübriidi arenguhäire.
Pärmseente poolt sünteesitavad ristumiseks vajalikud oligopeptiidsed feromoonid.
Pagaripärmi (ja mõnede teiste seente) sugulisel sigimisel rakkude eristumine erinevateks omavahel ristuvateks (rakkude ühinemisega) sugupoolteks, näiteks paardumistüüpideks a ja α.
Pärmseente pungumisel toimub emasraku järglaskonnas paardumistüüpide a ja α ümberlülitumisel MAT-lookuses DNA asendamine flankeeruva (kõrvaleasetatava) DNA-ga kassetist HMLα või HMRa. Vt. paardumistüüp.
Drosophila kehasegmentide teket põhjustav geen.
PAC-vektorid on BAC ja faagi P1 vektorite hübriidsüsteem. PAC-vektorid on konstrueeritud selliselt, et toimub negatiivne selektsioon võõr-DNA insertsiooni mittesisaldavate ja positiivne selektsioon rekombinantseid vektoreid sisaldavate kloonide suhtes.
Kasvajad, mille rakukogumiku kasv on piiramatu ja kontrollimatult paljunevad kasvajarakkud võivad edasi kanduda ümbritsevatesse kudedesse.
Meioosi I jagunemise profaasi keskmine staadium viiest, järgneb kohe tsügoteenile ja läheb üle diploteeniks. Kromosoomid on mikroskoopiliselt nähtavad pikkade paardunud niitidena.
DNA-lõik, kus kesksest sümmeetriateljest lähtudes, lugedes erinevatelt DNA-ahelatelt mõlemas suunas aluspaaride järjestusi, saame sama geneetilise lause e. info.
Infektsioosne haigus, mis levib populatsiooni levila suurel alal (kuni ülemaailmne levik).
Üksikahelalist DNA-d lagundav ensüüm.
Juhuslik ristumine populatsioonis.
Populatsioon, kus ristumised toimuvad genotüüpide vahel juhuslikult.
Homoloogsed geenid, mis esinevad sama liigi eri isenditel. Vt. homoloogsed geenid.
Väärtus või konstant, mis on väljendatud kogu populatsiooni kohta.
Segmentide muster kahetiivalistel on arenevas embrüos määratud transkriptsioonifaktorite geenide poolt.
Suunatud geneetilise informatsiooni osaline ülekanne bakteritel ja eripärane suguline protsess seentel.
Väga sage vähkkasvaja, mida põhjustava geeni penetrantsus erinevate kasvajatüüpide korral on vahemikus 60–80%. Vt käärsoole-pärasoole polüüpne vähk; pärilik mittepolüüpne käärsoole-pärasoolevähk.