plasmarakk e. plasma-B-rakk e. plasmotsüüt e. efektor-B-rakk (ingl. Plasma cell)
Antikehi tootvad immuunsüsteemi B-rakud. Plasmarakud arenevad B-lümfotsüütidest.
Antikehi tootvad immuunsüsteemi B-rakud. Plasmarakud arenevad B-lümfotsüütidest.
Kromosoomiväline pärilik üksus bakteritel ja mikroseentel, mis on autonoomses olekus DNA rõngasmolekulina ning kandub edasi kromosoomist sõltumatult.
Plasmiidide üheks klassifitseerimise aluseks on nähtus, kus samasse sobivusgruppi kuuluvad eritüübilised plasmiidid pole võimelised bakterirakus stabiilselt koos eksisteerima.
Plasmiidide klassifitseerimisel kasutatav omadus: kitsa peremeesulatusega plasmiidid on vaid lähedases suguluses olevates bakteriliikides, laia peremeesulatusega plasmiidid on aga väga erinevates bakteriliikides. Horisontaalsel geenide ülekandel toimub… Read More »plasmiidide peremeesulatus (ingl. Plasmid host range)
Taimedes ja mõnedes algloomades (protistides) leiduv tsütoplasmaatiline struktuur (organell). Näiteks kloroplastid sisaldavad klorofülli, mis osaleb fotosünteesil. Nad on ümbritsetud kaksikmembraaniga nagu mitokondridki ja sisaldavad individuaalset… Read More »plastiid (ingl. Plastid)
Organismi (mikrobioloogias) elutsüklis esinevad erisugused struktuurivormid. Rakubioloogias tähendab pleiomorfsus rakkude erinevusi suuruses, kujus ja värvumises tsütoloogiliste/histoloogiliste värvidega.
Geeni mitmene efekt – üksik geen mõjutab mitme tunnuse avaldumist.
Kromosoomistiku põhikomplekti (x) korduste arvu hinnang indiviidi (või raku) kromosoomistikus (monosoomne, diploidne, polüploidne, haploidne jne.).
Pluripotentsed tüvirakud diferentseeruvad kindlateks rakutüüpideks. Vastandina totipotentsetele tüvirakkudele on nad eeldetermineeritud: näiteks annab vereloome pluripotentne tüvirakk alguse vaid vereloomerakkudele, ta pole aga võimeline muutuma kõigiks… Read More »pluripotentsed tüvirakud (ingl. Pluripotent stem cells)
Rakkude võimekus diferentseeruda erinevateks rakutüüpideks.
Alleel, millel on aditiivne toime tunnuse avaldumisele.